Срив през втората част остави ЦСКА последен в групата

Срив през втората част остави ЦСКА последен в групата Снимка: Lap.bg

ЦСКА записа злощастна загуба с 0:1 от Зоря Луганск на "Васил Левски" в третия си мач от групата в Лигата на конференциите.

Играчите на Стойчо Младенов надиграха украинците преди почивката, но не се възползваха от ситуациите си, а после всичко се обърка за тях - за което съдейства и неадекватният главен съдия.

През първата част "червените" държаха инициативата, изпълниха 7 корнера и направиха няколко пропуска чрез Жорди Кайседо, Янис Вилдсхут и Георги Йомов.

Гол във вратата на Зоря обаче не падаше.

През втората част двубоят тръгна зле за "червените" и вместо те да продължат с натиска си, Греъм Кери се контузи и беше заменен, а после Зоря стигна до най-силния си период в двубоя.

Първо Бусато трябваше да спасява вратата си, а в 64-тата минута при една атака от тъч Алахяр Саядманеш отправи хубав фалцов удар по диагонала и гостите откриха резултата.

ЦСКА заигра доста колебливо през следващите минути, но после се съвзе от шока и в 84-тата минута трябваше да получи дузпа след меле и няколко поредни ситуации пред Мацапура.

Йоан Баи беше изблъскан в гръб в наказателното поле, но реакция не последва. После топката срещна ръката на играч на Зоря, но реферът не отсъди наказателен удар, а в турнира няма ВАР, който да го коригира.

Накрая съдията съвсем се изложи, даде пресилен директен червен картон на Тибо Вион и "армейците" доиграха последните секунди с 10 души.

ЦСКА остава без победа в група C и е на последно място в класирането с 1 т.

Бодьо/Глимт води със 7 т. пред Рома с 6 и Зоря с 3.