ЦСКА 1948 е последният полуфиналист за Купата

ЦСКА 1948 е последният полуфиналист за Купата Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 се класира на полуфиналите за Купата на България след 1:0 над Арда в 120-минутната битка в Кърджали.

Късна дузпа в края на продълженията донесе успеха на гостите от София и ги превърна в последния полуфиналист за Купата през този сезон.

Арда пропусна своите положения по-рано в двубоя, а в началото на втората част дузпа в полза на домакините беше отменена след консултация с ВАР.

В 90-ата минута Лазар Марин за малко да донесе победата на "армейците", но мачът влезе в продължения.

До решаващата ситуация се стигна в 115-ата минута, когато Милен Желев игра с ръка в собственото си наказателно поле.

Преглеждане на повторението убеди рефера Валентин Железов, че това е дузпа, а Педриньо отбеляза победния гол от бялата точка.

Останалите полуфиналисти за Купата на България са Лудогорец, Черно море и Локомотив София, а жребият за полуфиналната фаза ще бъде изтеглен утре.