ЦСКА се провали на "Армията" и приключи с Купата на България

ЦСКА се провали на "Армията" и приключи с Купата на България Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА загуби с 1:2 от Черно море на "Българска армия" и отпадна от Купата на България на четвъртфиналната фаза.

Гол от дузпа на Атанас Илиев и автогол на Тибо Вион след почивката донесоха успеха на "моряците". ЦСКА пък проспа първите 60-70 минути на мача, а когато се активизира, удари две греди - голът обаче дойде едва в 93-тата минута.

През първото полувреме гостите имаха по-добрите положения и получиха златен шанс да открият още в 8-ата минута.

Тогава Алекс Фернандес получи прострелна топка отляво, но пред опразнената врата стреля много неточно.

Към края на полувремето Атанас Илиев стреля опасно с глава след ъглов удар.

Като цяло обаче мачът протичаше според очакванията и интересни ситуации почти нямаше.

През втората част добрата игра на Черно море продължи и варненци стигнаха до дузпа, след като Де Нойер игра с ръка в пеналта при едно центриране.

Атанас Илиев изпълни уверено от бялата точка и силният му удар донесе преднина на гостите - 1:0.

В 66-ата минута "червените" допуснаха наивен втори гол. Амос Юга съвсем аматьорски загуби една топка на границата на наказателното си поле, последва остро центриране на Алекс Фернандес, а Тибо Вион засече във вратата си и записа автогол за 2:0.

Домакините най-сетне натиснаха по-сериозно. В 71-вата минута Дюкенс Назон можеше да върне ЦСКА в мача, но ударът му срещна горната греда.

По-късно отново гредата спря Назон, а финалният домакински щурм доведе до попадение в добавеното време.

След едно прострелно центриране Дробаров игра с глава и насочи към далечния ъгъл на собствената си врата.

Така и Черно море си отбеляза автогол, но в оставащото време "армейците" не стигнаха до повече шансове.

Тимът на Илиан Илиев продължава към полуфиналите на турнира, където са още Локомотив София и Лудогорец.

Арда и ЦСКА 1948 ще излъчат последния полуфиналист.