ЦСКА се добра до точка срещу последния

ЦСКА се добра до точка срещу последния Снимка: Lap.bg

ЦСКА се добра до драматично 2:2 в гостуването на последния Етър в осмия кръг на efbet Лига.

"Червените" изоставаха с 0:2 на почивката след попадения на Милчо Ангелов от дузпа и на Алдаир в самия край на полувремето.

След паузата фаворитът в двубоя се вдигна на щурм и стигна до точката с голове на Тиаго Родригес в 61-ата и на Ахмед Ахмедов в 93-ата минута.

За нарушението, от което падна изравнителният гол Яни Пехливанов от домакините беше изгонен за втори жълт картон.

В заключителните секунди ЦСКА можеше да грабне победата, но Анатоли Господинов спаси удара на Белтраме.

Гостите имаха големи претенции към съдийството в двубоя и след последния сигнал няколко души от щаба им налетяха на съдиите.

Гол на Томи Юрич беше отменен заради съмнителна засада, след това ЦСКА поиска и дузпа, а през втората част атака на Георги Йомов беше спряна с несъществуващ офсайд и това накара гостуващите фенове да замерят страничния арбитър с бутилки вода.

Съдиите обаче подкрепиха и ЦСКА, тъй като изравнителният гол на Ахмедов беше от очевидна засада.

За Етър, който се намира на последно място в класирането, това беше първа точка в първенството.

ЦСКА е на четвъртата позиция с 13 т. и вече изостава с 5 от първото място.