ЦСКА забрави какво е победа в първенството

Вече почти два месеца ЦСКА не може да спечели в първенството. "Червените" стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Арда в мач от 10-ия кръг. Сценарият бе познат - столичният гранд допусна пръв, след което се добра до точката.

За последно ЦСКА победи в Първа лига в края на август, взимайки с минималното 1:0 столичното дерби със Славия след автогол в добавеното време.

Първото полувреме предложи много битка пред двете наказателни полета и реално никакви точни удари в рамките на двете врати. Единственото, което впечатли феновете под дъжда в Кърджали, беше бомбен удар в напречната греда на Амос Юга в 40-ата минута.

Втората част започна по-добре за домакините с две опасности, в основата на които беше бившият играч на ЦСКА Спас Делев. След час игра пък голмайсторът на "червените" Али Соу получи първата си възможност за гол, но не уцели вратата.

Арда продължи да атакува и откри резултата в 71-вата минута с попадение на юношата на Лудогорец Светослав Ковачев, разписал се след центриране отляво.

ЦСКА опита да отвърне на удара след положения на Ахмедов и Соу, които обаче не успяха да уцелят вратата на Арда. Това обаче стори резервата Жером Синклер с първия точен удар за "червените" в срещата в 85-ата минута, а една по-късно отново той уцели гредата. Синклер имаше и трети шанс да се разпише в последната минута, но Караджов отрази удара му.

ЦСКА остава на пета позиция с 15 точки, на седем от върха.