Вратарски подвиг и за Локо! Пиргов прати "смърфовете" напред в Европа

Вратарски подвиг и за Локо! Пиргов прати "смърфовете" напред в Европа Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив отстрани драматично Словачко във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Българският тим отстъпи с 0:1 при гостуването си в Чехия, което докара мача до продължения и до дузпи, а при ударите от бялата точка вратарят Илко Пиргов се превърна в герой с три поредни спасявания, класирали отбора му напред.

Пловдивчани успяха да спечелят с 1:0 първия мач, но играха слабо в реванша и бяха надиграни от чехите, а Пиргов се отличи още в редовното време с намесите си, които запазиха надеждите на Локо.

Така втори български отбор продължи след дузпи в турнира тази вечер след ЦСКА, който пък спечели срещу Лиепая благодарение на стража си Густаво Бусато.

Арда обаче отпадна от евротурнирите след поражение с 0:4 от Апоел Беер Шева.

В Чехия Словачко поведе в 25-ата минута след центриране отляво и точен удар на нахлулия от задна позиция Властимил Даничек.

През втората част Пиргов остави Локомотив мача с няколко спасявания, а Димитър Илиев стреля опасно с глава и предизвика спасяване от Нгуйен.

Играчите на Александър Тунчев обаче не успяваха да създадат други положения, докато Словачко продължаваше да изпуска.

Две минути преди края домакините направиха нов голям пропуск, а веднага след това Бирсент Карагарен вкара, но беше маркирана засада.

Накрая и Георги Минчев пропусна да класира Локомотив в редовното време и се стигна до продължения.

Там и двата отбора се умориха и логично се стигна до дузпи и до подвизите на Илко Пиргов.

Вратарят спаси първите три дузпи, отправени към него, но пък за Локомотив изпуснаха Салинас и Янчев.

Все пак накрая Бирсент Карагарен отбеляза решаващата дузпа и Локо отстрани съперника.

По същото време Арда отстъпи на Апоел Беер Шева с 0:4 в реванша в Петах Тиква и приключи безуспешно дебютното си участие в евротурнирите.

Израелците бяха спечелили с 2:0 в първия мач, а в реванша откриха още в 5-ата минута чрез Елтон Аколатсе.

След половин час игра беше отсъдена дузпа за игра с ръка и от бялата точка домакините поведоха с 2:0.

През втората част се стигна до нови два гола във вратата на Иван Караджов, за да загуби Арда с неприятния общ резултат 0:6.

Следващият съперник на Локо е датският Копенхаген, а първият мач е другата седмица на българска земя.