Юношите започнаха Европейското със загуба от един от фаворитите

Юношите започнаха Европейското със загуба от един от фаворитите Снимка: Lap.bg

Юношеският национален тим на България започна със загуба участието си на Европейското първенство в Израел.

Момчетата на Йордан Петков до 17 г. допуснаха пълен обрат и загубиха с 1:3 от един от фаворитите в турнира Нидерландия.

Българските играчи показаха някои добри неща срещу действащия европейски шампион, поведоха рано и бяха на сантиметри от втори гол, но като цяло отстъпваха сериозно пред нидерландците.

Мачът започна чудесно за нашите и още в 10-ата минута Мартин Георгиев засече едно центриране от пряк свободен удар, за да открие резултата.

Само след две минути стигнахме до ново чисто положение, но при добавката Петър Кирев удари гредата.

Така авансът на нашите си остана крехък, а Нидерландия пое контрола върху мача и започна да доминира сериозно.

"Лалетата" направиха няколко пропуска и заслужено изравниха в 30-ата минута чрез Габриел Мисехуй след атака отдясно.

През второто полувреме натискът на Нидерландия продължи и веднъж гредата спаси България.

В 60-ата минута обаче при нова скоростна атака Бабади засече подаване отляво и съперниците ни поведоха.

В добавеното време България допусна и трети гол след самостоятелен пробив на Ван Дуйвен.

Следващият двубой на нашите е в четвъртък срещу Полша, а в групата ни е и още един много силен съперник, Франция.