Валентин Златев отрече връзка с „Хемус“

„Ако аз тръгна да споделям всички слухове, които витаят, трябваше да затворим държавата". Такъв коментар направи шефът на „Лукойл" - България Валентин Златев за спирането на процедурата по избор на строителите на 60-километровото трасе на магистрала „Хемус" с прогнозна цена от 800 милиона лева.

„Мога да декларирам ясно и точно, че нямам никакво отношение - фактическо и т.н., към тези две фирми", допълни Валентин Златев в отговор на думите на премиера Бойко Борисов, че „витаят слухове" за връзка между фирмите със Златен и Делян Пеевски. След това се оказа, че процедурата е законна, но нямало пари за отсечката.

"Като нямате пари, защо правите конкурс. Това е логичният въпрос", попита Златев. Според него името му и това са Пеевски са удобни.

Той говори след срещата на КРИБ с премиера Бойко Борисов, след която председателят на организацията и собственик на футболен клуб „Лудогорец" Кирил Домусчиев призова „да не клатим правителството".

"Рисковете за страната, предвид очакваната бежанска вълна са големи, в такъв момент кабинетът не трябва да се клати. Не е сега моментът да се дърпа чергата към себе си, да се клати кабинетът. Трябва в такъв момент да сме единни като нация", заяви Домусчиев.

Той съобщи, че КРИБ подкрепя правителството, защото „миналата година извърши полезни неща". Преди месец КРИБ остро критикува кабинета и МВР след убийството на създателя и собственик на модна къща "Агресия" Александър Антов.

Домусчиев смята, че е „дискриминационно и несправедливо" да се премахне мониторингът за Румъния, но не и за България. Той представи аргумент, подобен на този на Борисов по време на последната му среща с българи в Лондон.

"Не считам, че сме по-лоши от тях, има много други неща, в които изпреварваме румънците - например усвояването на еврофондовете. Може би ние сме си виновни с това как коментираме държавата - граждани и медии, това влияе на мониторинговия процес, тези неща се гледат и дават отражение", каза Домусчиев.

По-рано правосъдният министър Екатерина Захариева коментира, че ЕК не пише доклади по доноси и медийни публикации, а изисква официално информация от българските институции.

#1 Люба6а 16.02.2016 в 15:59:26

те толкова скапано писане рядко се(не) чете-грешка до грешка,мола моя майнольоууу

Новините

Най-четените