Чехия и Грузия се самоубиха в здрав двубой

Пропускът на Саба Лобжанидзе в последната минута от добавеното време Снимка: Getty Images
Пропускът на Саба Лобжанидзе в последната минута от добавеното време

Чехия и Грузия не успяха да излъчат победител и след равенство 1:1 двата тима на практика загубиха шансове за класиране напред на Евро 2024.

И двата тима загубиха първите си мачове и преди последния кръг имат по само една точка в актива си.

Чехите поведоха в 23-тата минута, но впоследствие попадението бе отменено заради игра с ръка. След дълъг тъч и разбъркване в наказателното поле на Грузия Адам Хложек стреля, ударът му бе спасен, но след рикошет в лицето му топката влезе във вратата. ВАР обаче видя игра с ръка на чеха и не зачете попадението.

В края на първата част Грузия стигна до дузпа за игра с ръка на Хранач. Жорж Микаутадзе не сбърка от бялата точка и в добавеното време на първата част даде аванс на тима на Вили Саньол.

14 минути след почивката Патрик Шик оформи крайното 1:1. След центриране от корнер топката бе отклонена към задна греда, рикошира в страничния стълб, след което се отби щастливо в тялото на Шик и влезе в мрежата.

В петата минута от добавеното време Грузия пропусна перфектна възможност да спечели трите точки. След бърза контра грузинците останаха трима на двама, резервата Саба Лобжанидзе бе изведен на прекрасна стрелкова позиция, но стреля високо над вратата.

Така двата тима разделиха точките и имат по една преди сблъсъка на лидерите в група F Турция и Португалия.

Точката е първа за грузинците на еврофинали, за които участието им на Евро 2024 е дебютно на подобен форум.

При последното завъртане в групата Грузия се изправя срещу "мореплавателите", а Чехия излиза срещу Турция.