Германия даде заявка за нещо голямо с унищожителна акция на старта

Германия даде заявка за нещо голямо с унищожителна акция на старта Снимка: Getty Images

Германия записа мечтан старт на домакинското европейско първенство и разби с 5:1 Шотландия в мача на откриването.

Отборът на Юлиан Нагелсман беше тотален господар на терена и даде заявка да възвърне величието на немския футбол с нещо голямо на домашния шампионат.

Бундестимът стартира вихрено мача и почти не даваше топката на шотландците.

Още във втората минута Флориан Вирц беше сам срещу вратаря, но в ситуацията имаше засада.

В 10-ата минута дойде първото реално положение и голът падна. Кимих намери Вирц пред дъгата на наказателното поле, играчът на Байер Леверкузен стреля мигновено, а Ангъс Гън не се намеси убедително и Германия поведе.

Събрали още повече увереност, домакините удвоиха в 19-ата минута, когато Джамал Мусиала получи от Хаверц и се разписа със зверски удар.

Малко по-късно беше отсъдена дузпа за нарушение срещу Мусиала, но ВАР установи, че фалът е бил извън пеналта и промени първоначалното отсъждане.

Все пак Германия получи дузпа към края на полувремето след поредната кризисна ситуация пред вратата на шотландците.

Гън спаси удар на Гюндоган с глава и капитанът на германците тръгна да прави добавка, но беше съсечен с двата крака от Портиъс.

След нова намеса на ВАР беше отсъдена дузпа, а бранителят на Шотландия получи червен картон.

Кай Хаверц покачи на 3:0 от бялата точка и всякаква интрига в мача изчезна.

През второто полувреме Германия продължи да създава положения и в 68-ата минута резервният нападател Никлас Фюлкруг вкара за 4:0 със страхотен изстрел.

Няколко минути по-късно Фюлкруг вкара отново, но беше в засада.

В края и многобройната шотландска публика на стадиона имаше повод да се порадва. След едно центриране от статично положение към Нойер се стигна до странен автогол с глава на Антонио Рюдигер и така гостите отбелязаха почетно попадение.

Това не беше всичко, защото в добавеното време Емре Джан се разписа за 5:1 с много добре насочен удар от дъгата на наказателното поле.

Утре предстои двубоят между другите два тима в група "А" - Швейцария и Унгария.