Хоселу спази обещанието си Испания да пенсионира Тони Кроос

Хоселу спази обещанието си Испания да пенсионира Тони Кроос Снимка: Getty Images

"Мисля, че в петък това ще бъде последният мач в кариерата на Тони. Знаем за неговата форма. Той е ключов за Германия, но не можем да се фокусираме само върху него. И все пак топката минава всеки път през него. Трябва да го държим под око, за да не могат германците да се облагодетелстват от неговата игра. Дано да е неговият последен мач. Надяваме се да пенсионираме Тони в петък."

Това заяви нападателят на Испания Хоселу преди четвъртфиналния сблъсък между Испания и Германия.

Буденстима бе на крачка от отпадането още в редовното време, но изравнителен гол за 1:1 на Флориан Фирц в 89-ата минута вкара мача в продълженията. Там пък Испания успя да удари късно и в 119-ата минута Микел Мерино вкара гола, който прати "ла фурия" на полуфиналите.

Така Хоселу спази обещанието си Испания да пенсионира Тони Кроос.

Двамата бяха съотборници в Реал Мадрид през миналия сезон, но и двамата напуснаха "кралете". Кроос обяви края на кариерата си, докато нападателят Хоселу ще поеме към Катар след Евро 2024, след като подписа двугодишен договор с местния Ал-Гарафа.

Така последният мач в бляскавата кариера на Кроос ще остане загубата от Испания. Дори след връщането в състава на полузащитника, Германия не успя да надскочи себе си и не успя да зарадва повече местните фенове на домашното Евро 2024, отпадайки на четвъртфиналите.

За много Тони Кроос окачва бутонките преждевременно, само на 34 г. Но той е футболист, видял и спечелил почти всичко във футбола, като само европейската титла на национално ниво му убягна.

Заедно с Лука Модрич, Дани Карвахал, Начо и легендата на Реал от 50-те и 60-те години Пако Хенто, германският магьосник е рекордьор по спечелени трофеи от Шампионската лига с общо шест (пет с Реал и една с Байерн).

Продукт на академията на Ханза Рощок, Кроос пристига в Байерн на 16 г. Осем години по-късно дойде трансферът в Реал Мадрид, където германецът се установи като един от най-великите на поста си. Останалото е история.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.