Испания отсрами грандовете и си уреди среща с Германия

Испания отсрами грандовете и си уреди среща с Германия Снимка: Getty Images

Испания отсрами всички големи отбори на Евро 2024 досега. "Ла фурия" разгроми симпатичния тим на Грузия с 4:1, въпреки че допусна първото попадение.

Испания продължава да е единственият отбор със стопроцентов актив на Евро 2024, постигайки четвъртата си поредна победа.

Тимът на Луис де ла Фуенте се класира за четвъртфиналите по безапелационен начин и си уреди среща с домакина Германия. Мачът е в петък, 5 юли в Щутгарт.

"Ла роха" продължава с прекрасното си представяне от началото на турнира и даде поредна силна заявка за титлата.

Двубоят обаче не започна по плана на испанците. В 18-ата минута Робин льо Ман не прецени добре как да се справи с една центрирана топка в наказателното поле, тя тупна и рикошира в хълбока му, след което влезе в мрежата на Унай Симон.

Това бе първото попадение, което Испания допусна на Евро 2024, след 5:0 голова разлика в груповата фаза.

В края на полувремето Испания изравни, благодарение на страхотен удар на Родри от границата на наказателното поле. Малко след почивката "ла роха" осъществи пълен обрат чрез Фабиан Руис, който с глава засече точно центриране на Ямал.

Малко преди това Кварацхелия не успя да се възползва от грешка в центъра на испанците. Грузинската звезда пробва да прехвърли Симон от централния кръг, но ударът му мина леко встрани.

В 75-ата минута Нико Уилямс най-накрая успя да се изплъзне от отбраната на Грузия. Тимът на Вили Саньол тръгна да търси изравнително попадение и се оголи. Само това чакаше и Уилямс, който бе изведен с дълъг пас, справи се с противник, след което разстреля Мамардашвили с мощен шут под гредата.

Крайното 4:1 оформи резервата Дани Олмо с хубав удар по тревата от границата на наказателното поле.