Меси продължава без гол, но Аржентина вече е четвъртфиналист (видео)

Меси продължава без гол, но Аржентина вече е четвъртфиналист (видео) Снимка: Getty Images

Лаутаро Мартинес се появи от пейката и се превърна в герой за Аржентина при победата с минималното 1:0 над Чили във втория кръг от груповата фаза на Копа Америка.

Това бе втори успех за "гаучосите" и с него те си осигуриха класиране за четвъртфиналите.

Голямата звезда на тима Лионел Меси продължава да е без гол, като най-близо бе през първата част, когато негов удар профуча покрай гредата.

Аржентинците държаха инициативата и пропуснаха няколко положения, за да дойде голът на Мартинес в 88-ата минута.

Нападателят на Интер се бе появил в игра 15 минути по-рано, заедно с Анхел Ди Мария, с което "албиселесте" заигра и малко по-добре.

В последните секунди Лаутаро имаше шанс да вкара и още един, но не успя да се възползва от хубав пас на Меси.

Голът е втори за Мартинес на тазгодишната Копа Америка, след като се разписа и при победата с 2:0 над Канада.

След изиграване на вторите мачове Аржентина е лидер в група А с шест точки, Канада има три след историческата си първа победа на Копа Америка с 1:0 над Перу, а с по една са Чили и Перу.

Последните мачове са Аржентина - Перу и Канада - Чили.