"Скуадрата" допусна най-бързия гол, но реагира по шампионски

"Скуадрата" допусна най-бързия гол, но реагира по шампионски Снимка: Getty Images

Италия направи обрат в първия си мач на Евро 2024 и започна защитата на титлата си с успешно 2:1 над Албания в група "B".

Макар че стартираха шокиращо и допуснаха най-бързия гол в историята на европейските първенства, "адзурите" показаха класа и още до 16-ата минута вече водеха в резултата.

В самото начало Федерико Димарко сгреши при един тъч около своето наказателно поле и подари топката на Недим Байрами, който веднага стреля и откри резултата. Попадението падна в 22-рата секунда и беше най-светкавичното на еврофинали.

Тимът на Лучано Спалети бързо натисна и в 11-тата минута Алесандро Бастони изравни с глава.

Пет минути по-късно Николо Барела се възползва от една изчистена към него топка и с хубав удар даде преднина на своите.

Италия продължи да контролира мача и стигна до греда на Фратези още преди почивката.

През втората част темпото спадна и италианците целяха да стигнат до победата с минимум усилия.

Те постигнаха целта си, а Албания не достигаше до сериозно положение за изравняване до 90-ата минута, когато Рей Манай пропусна сам срещу Джанлуиджи Донарума.

Във финалните секунди също имаше напрежение пред италианския вратар, но до изненада не се стигна.

След първите мачове в "групата на смъртта" Италия и Испания имат по 3 точки. Именно тези два отбора ще се срещнат в следващия кръг на 20 юни.