Арсенал удари Байерн след дузпи

Хамес Родригес пропусна няколко чисти положения и не успя да отбележи в дебюта си за Байерн Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен и Арсенал изиграха изключително скучен мач на стадион „Шанхай“ в първия си мач от участието на турнира International Champions Cup (ICC).

Баварците поведоха рано-рано в резултата, благодарение на гол от спорно отсъдена дузпа на Роберт Левандовски още в деветата минута. Възпитаниците на Арсен Венгер стигнаха до равенството в заключителните секунди на срещата чрез резервата Алекс Иуоби, който засече с глава центриране на Аарън Рамзи и оформи крайното 1:1 в редовното време.

Така се стигна до дузпите, където играчите на Арсенал останаха по-концентрирани и спечелиха с 3:2. Грешници за Байерн бяха Давид Алаба, Ренато Санчес и Хуан Бернат, докато за лондончани единствено Мохамед Елнени пропусна от бялата точка.

Карло Анчелоти бе пуснал почти всичките си титуляри, като в стартовите 11 личаха и имената на новите в тима Хамес Родригес и Корентен Толисо. Колумбиецът пропусна няколко чисти положения за гол и не се отчете с почти нищо креативно, докато представянето на Толисо може да се определи за доста по-добро.

Китайската съдийска бригада допусна доста грешки в двубоя. Освен спорната дузпа, страничните рефери на няколко пъти вдигнаха несъществуващи съдии, а в 21-вата минута отмениха несправедливо и редовен гол на Толисо.

Александре Лаказет пък изпусна най-чистото положение за Арсенал през първата част, след като излязъл сам срещу Щарке, не успя да се разпише. През втората част опасности пред двете врати почти липсваха, като изключим един ранен пропуск на Хамес и гола на Иуоби в самия край.

И двамата треньори използваха почти напълно различни 11-орки за двете полувремена, но се видя, че нито един от двата тима все още не е влязъл в ритъм. Очаквано, имайки предвид, че все още сме средата на юли.

В следващия си мач Байерн се изправя срещу Милан (22-ри), докато за Арсенал това бе първи и последен мач от турнира. „Артилеристите“ ще играят приятелски мач срещу Челси в Пекин, също на 22-ри, след което се прибират в Лондон за мачовете от „Емирейтс Къп“.