Първа загуба за ПСЖ във Франция

Неймар и компания се провалиха в Страсбург, но продължават да водят с 10 т. в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга Снимка: getty

Пари Сен Жермен допусна първа загуба през сезона в Лига 1 след изненадващо 1:2 при гостуването на Страсбург.

Без оставения извън групата Тиаго Силва и с Кавани започнал на резервната скамейка, ПСЖ получи гол в 13-ата минута.

Тогава Нуно Да Коста се разписа с глава за 1:0. Три минути преди края на полувремето Килиан Мбапе изравни след подаване на Рабио.

В 65-ата минута Баокен направи 2:1 за Страсбург и гостите така и не успяха да върнат това попадение, въпреки натиска в последните минути. Все пак ПСЖ продължава да води убедително в класирането с 10 т. пред втория Марсилия, който е с мач по-малко.