Меси се сдърпа с Кавани и измъкна Аржентина с гол в добавеното време (ВИДЕО)

Меси и Суарес бяха сред най-добрите на терена.

С гол на Лионел Меси от дузпа в 92-рата минута Аржентина стигна до равенството 2:2 с Уругвай в контрола, играна на стадион "Блумфийлд" в Тел Авив. Меси записа и асистенция, а същото - попадения и голово подаване - направи и съотборникът му в Барселона Луис Суарес.

Мачът започна с много атаки към двете врати, а първото попадение падна десетина минути преди края на полумвремето.

Лосано намери Торейра на границата на наказателното поле. Халфът на Арсенал с много меко и прецизно центриране прехвърли Таляфико, продължавайки към Суарес, който с едно докосване отклони към Кавани. Нападателят на ПСЖ засече отблизо - 0:1. Това бе 50-и гол на Кавани за националния отбор.

В края на полувремето се видя размяна на реплики между Меси и Кавани, а според някои информации този конфликт е имал продължение в тунела по пътя към съблекалните.

Суарес се е намесил, за да потуши напрежението.

В 63-тата минута Аржентина изравни, след като Агуеро бе изпуснат и засече на близката греда центриране от фаул на Меси - 1:1.

Само пет минути след това обаче Луис Суарес възстанови аванса на Уругвай след добро изпълнение на пряк свободен удар и неособено прецизна намеса на Андрада, който докосна топката, но не успя да спре пътя й към вратата му.

В 90-ата минута Кампаня се намеси страхотно и спаси силен удар с глава на Агуеро. Секунди след това обаче Аржентина получи дузпа за игра с ръка на Касерес. Меси изпълни безупречно наказателния удар, с който донесе равенството на своя отбор. Това бе гол №70 за него с националния отбор.