Барселона се изложи тежко в дебюта на Боатенг

Боатенг престоя малко повече от час на терена в първия си мач за Барса, който няма да запомни с нищо хубаво Снимка: Getty Images

Барселона загуби доста безславно с 0:2 гостуването на Севиля в първи 1/4-финал за Купата на краля и постави под голяма въпросителна бъдещето си в турнира.

Каталунците, които неизменно взимат трофея в последните 4 години, не се справиха добре с резервите си тази вечер и ще трябва да преследват сериозен обрат в реванша на "Камп Ноу" на 30 януари.

Барселона излезе в експериментален състав и без нито един от титулярните си нападатели. Кевин-Принс Боатенг направи дебют на върха на атаката, докато Луис Суарес и Коутиньо бяха резерви, а Лео Меси беше извън групата, както и контузеният Усман Дембеле.

Първият половин час не предложи много интересни моменти. В 35-ата минута Бен Йедер навърза трима бранители на Барса в наказателното поле, но накрая стреля доста неточно.

Малко по-късно Барселона трябваше да поведе. Малком беше изведен сам срещу вратаря, финтира го, но после не уцели опразнената врата.

После действията пак се пренесоха пред Яспер Силесен, който отрази удар отблизо на Бен Йедер.

В 58-ата минута Севиля поведе. Куинси Промес центрира отляво и Пабло Сарабия засече от въздуха за 1:0.

Ернесто Валверде реагира бързо и пусна в игра Луис Суарес и Филипе Коутиньо. Бразилецът обаче не успя да изравни при добро положение в 64-ата минута.

Десетина минути по-късно домакините поведоха с 2:0. Те отнеха топката в центъра и организираха контраатака, при която Бен Йедер засече прострелен пас и отбеляза на Силесен от няколко метра.

До края Барса упражняваше безплоден натиск, докато Севиля удържа без големи проблеми.