Глътка въздух за Юнайтед в Премиършип

Перейра откри резултата след доста късметлийски рикошет, който направи топката невъзможна за вратаря на Брайтън Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се изкачи няколко места нагоре в класирането на Висшата лига след домакински успех с 3:1 над Брайтън в 12-ия кръг.

"Червените дяволи" дръпнаха с два бързи гола в 17-ата и 19-ата минута, като първо Андреас Перейра имаше шанс да открие след рикошет при удара му, който подведе Мат Райън.

Две минути по-късно при центриране от фаул се стигна до разбъркване, Мактоминей прекара топката между краката на вратаря и Дейви Прьопер си вкара автогол за 2:0.

След почивката Брайтън върна един гол с точен удар на Люис Дънк с глава след корнер. Само след две минути обаче Маркъс Рашфорд покачи на 3:1 и сложи край на амбициите на гостите за някакъв обрат.

Успехът беше донякъде помрачен от контузия на Скот Мактоминей в самия край, която ще доведе до нови тревоги за Оле Гунар Солскяер при и без това сериозната бройка контузени.

В класирането Юнайтед вече е седми с 16 т., но остава на цели 9 от топ 4.