Капитанът Василий Березутски спаси равенството
Интересни фенове по трибуните
Голът на Ерик Дайър, с който Англия откри резултата
Радостта на Ерик Дайър

Гол в добавеното време на капитана Василий Березутски донесе равенство 1:1 срещу Англия и златна точка за Русия в дербито на група B. По-рано днес, в първия мач от групата Уелс победи с 2:1 Словакия.

Двубоят не оправда напълно очакванията за страхотно дерби, но поне краят му добър.

Преди началото на двубоя обаче имаше тежки сблъсъци между агитки на двата отбора, а информациите са, че един от привържениците на Англия се бори за живота си в болница в Марсилия.

Мачът започна изключително интересно. И двата отбора нападаха опасно.

Още в седмата минута Акинфеев отрази удар на Лалана. Руснаците пък отговориха с удар на Игнашевич с глава, но Харт бе на мястото си.

Постепенно атаките поутихнаха и пред двете врати настъпи спокойствие. Тогава дойде второто полувреме.

Сборная започна силно, но не успя да оползотвори нито една от опасните ситуации, които създаде.

Англия постепенно изравни играта и се наложи като по-добрия отбор. В 71-вата минута и гредата спаси Русия, след като удар на Уейн Рууни бе спасен от Акинфеев, след което топката рикошира и в напречната греда.

Три минути по-късно обаче дойде и голът. Прекрасно изпълнение на Ерик Дайър от пряк свободен удар от границата на наказателното.

Игор Акинфеев също може да бъде винен за попадението, въпреки че ударът бе изключително силен, но пък бе и във вратарския ъгъл.

И така, за да дойде драмата в края. При една хвърлена топка в наказателното поле на Англия, Березутски скочи най-високо, прехвърли Харт и прати топката в мрежата за крайното 1:1.

След изиграване на първите мачове в групата, Уелс е лидер с три точки, Англия и Русия имат по една, а Словакия е с нула.