Барса би Реал и вдигна купата от ICC 2017 (видео)

Барселона спечели Ел Класикото с 3:2 и вдигна трофея от ICC 2017 Снимка: Getty Images
Барселона спечели Ел Класикото с 3:2 и вдигна трофея от ICC 2017

Барселона победи Реал Мадрид с 3:2 на „Хард Рок” в Маями, Флорида в кулминацията на турнира International Champions Cup (ICC) в САЩ. Победата донесе на каталунците и трофея от приятелската надпревара.

Двубоят бе повече от зрелищен, а двата тима създадоха поне по дузина положения пред противниковите врати.

Лионел Меси откри резултата още в третата минута, благодарение на рикошет, който заблуди Кейлор Навас. Четири по-късно, със страхотен удар, Иван Ракитич удвои аванса на каталунците.

След като първите 10 минути бяха за Барса обаче дойде времето на Реал. В 14-ата минута Матео Ковачич намали с хубав удар от границата на наказателното.

Последваха светкавични атаки към двете врати и много пропуски. До 36-ата минута, когато Ковачич и Марко Асенсио минаха целия терен с няколко подавания, след което младият испанец заби топката във вратата на Силесен за втори път – 2:2. Така завърши и първата част.

Победното попадение за Барселона бе дело на Жерар Пике пет минути след почивката, когато двамата треньори започнаха да вадят титулярните си футболисти и да дават шансове на новите и на талантите си.

Големият отсъстващ от Ел Класикото бе Кристиано Роналдо, който не е с Реал в Щатите, тъй като получи допълнителна почивка заради участието си с Португалия на Купата на конфедерациите в Русия.

Това бе трета загуба за „кралете” на американска земя след поражението от Манчестър Юнайтед с дузпи и 1:4 срещу Сити. Барса пък записа третия си пореден успех и с пълен актив от 9 точки оглави импровизираното класиране и се поздрави с трофея от приятелския турнир.

Ако сте изпуснали шоуто в Маями, може да видите най-добрите моменти във видеото долу. А и ни очакват още два сблъсъка за Суперкупата на Испания. На 13 август Барса приема Реал в първия мач, а три дни по-късно е реваншът на „Бернабеу”