Моуриньо: Играхме като в лятна контрола

Жозе Моуриньо отново хвърли вината за загубата върху футболистите Снимка: Getty Images
Жозе Моуриньо отново хвърли вината за загубата върху футболистите

Жозе Моуриньо обвини играчите на Манчестър Юнайтед, че не са показали достатъчно желание при загубата с 1:2 от Фенербахче в четвъртък вечер.

„Червените дяволи“ загубиха гостуването си в Истанбул, след което вече са трети в група А, на точка зад „фенерите“ и Фейенорд, и са изправени пред опасността да отпаднат от Лига Европа още в груповата фаза.

„Те заслужаваха да победят. Във футбола не е важно само качеството, но и усилието да дадеш всичко от себе си. В подобна атмосфера да допуснеш ранен гол дава предимство на домакините, които могат да се приберат и да чакат на контраатака.

Те играеха като на финал в Шампионската лига, а ние – лятна контрола. След като вкараха втория гол, най-накрая реагирахме и можеше мачът да завърши и по различен начин, но според мен не заслужавахме да вземем нещо повече, защото не играхме добре през целите 90 минути“, каза Специалния след поражението.

Загубата задълбочи кризата в Юнайтед, който няма поредни победи от края на септември.

В следващия кръг, на 24 ноември, Юнайтед приема Фейенорд, а Фенербахче играе у дома срещу Зоря.