Роналдо се утеши за неволите в Юве с хеттрик срещу Литва

Роналдо се радва на вниманието на фен, който нахлу на терена, за да си направи селфи със звездата Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо записа хеттрик за Португалия при домакинския разгром с 6:0 над Литва от квалификациите за Евро 2020.

Така суперзвездата се утеши за проблемите в Ювентус, където се намира в слаба форма напоследък и предизвика скандал при смяната си още в 55-ата минута на последния мач срещу Милан.

Треньорът на "бианконерите" Маурицио Сари обясни, че Кристиано е контузен, но когато отиде на лагер с националния си отбор, футболистът контрира, че е напълно здрав и го доказа на терена.

Тази вечер той откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. В 22-ата минута отново CR7 направи 2:0, а след почивката отбеляза последния гол в мача и негов 98-и с националната фланелка.

По едно попадение за разгрома добавиха Пици, Гонсало Пасиенсия и Бернардо Силва.

Успехът доближи "мореплавателите" много близо до класиране на Евро 2020. Ако спечели гостуването си на Люксембург в неделя, Португалия се класира за еврофиналите, независимо от изхода на мача между Сърбия и Украйна.