Футболната класика е факт! Аржентина срещу Бразилия на Копа Америка

Ранният гол на Лаутаро Мартинес улесни мача за аржентинците Снимка: Getty Images
Ранният гол на Лаутаро Мартинес улесни мача за аржентинците

Аржентина ще спори с Бразилия за място на финала в Копа Америка.

Футболната класика от тазгодишното издание на турнира се оформи, след като аржентинците победиха с 2:0 Венецуела на 1/4-финала и се класираха за 1/2-финал срещу големия си съперник.

"Селесао" от своя страна стигна до полуфинала снощи, когато отстрани Парагвай след изпълнение на дузпи.

Тази вечер Аржентина започна надъхано мача и веднага наложи натиск, а Серхио Агуеро накара вратаря на противника да се намесва още в 3-ата минута.

След 10 минути игра Лаутаро Мартинес откри резултата, след като отклони технично с пета изстрел на Агуеро - 1:0.

До края на полувремето играта беше накъсана и се наложи реферът да покаже пет жълти картона.

Аржентина стартира силно и втората част, но този път няколкото опасности не доведоха до ранно попадение.

Интригата обаче приключи в 74-ата минута, когато при нов изстрел на Агуеро вратарят Фаринес не успя да улови топката и Джовани Ло Селсо на празна врата добави за 2:0.

Така на 3 юли от 3:30 през нощта българско време Аржентина и Бразилия ще определят първия финалист на Копа Америка.