Георги Пеев герой за Амкар в последния мач за сезона

Българският халф Георги Пеев вкара гол и подаде за още един в последния мач за сезона на Амкар (Перм) в руското първенство. Отборът от Сибир завърши 3:3 при гостуването си на Спартак (Москва), след като на два пъти повеждаше в резултата.

Амкар поведе в 16-ата минута с гол на Прудников след центриране на Пеев от десния фланг. Минута преди края на полувремето българинът направи 2:0 с шут от границата на наказателното поле.

След почивката обаче Спартак успя да изравни резултата, а в последните минути двата отбора си размениха по още един гол за крайното 3:3. Георги Пеев игра до 60-ата минута, след което беше заменен от Захари Сираков.

За Сираков това вероятно беше последната среща с екипа на Амкар, а от новия сезон той може да влезе в треньорския екип на клуба.

Третият българин в Амкар Петър Занев игра пълни 90 минути. Тимът от Перм приключва първенството на 11-о място с 32 точки.

В друг мач от последния кръг Ивелин Попов игра 85 за минути за Кубан (Краснодар) и записа асистенция при разгрома с 5:1 над изпадналия Арсенал (Тула). Станислав Манолев остана на резервната скамейка в този двубой. Краснодарци завършват шампионата на 10-о място с 36 точки.

Георги Миланов влезе в 65-ата минута за ЦСКА (Москва) при равенството 1:1 като гост на Ростов. „Армейците" запазиха втората си позиция и ще играят баражи за място в Шампионската лига. Шампион е отборът на Зенит със 7 точки пред тях.

Благой Георгиев се контузи при гостуването на Рубин (Казан) на Уфа, завършило 1:1. Той получи травма в бедрото и напусна терена още в 27-ата минута. Точката обаче гаратира на татарския отбор 5-ото място и квота за Лига Европа наесен.