Реал рухна и срещу Атлетик, изпуска лидерството

Усилията на Гарет Бейл не се оказаха достатъчни и Реал понесе пореден удар в битката за титлата

Реал (Мадрид) направи пореден слаб мач в Примера и седмица след равенството с Виляреал изгуби напълно преднината си пред Барселона на върха в класирането. Тази вечер „кралете" загубиха с 0:1 при гостуването на Атлетик (Билбао), а единственият гол отбеляза ветеранът Арис Адуриц с глава в 26-ата минута.

Към края таранът можеше да вкара втори гол с глава, но ударът му се отклони в страничната греда. За Реал се прояви най-вече Гарет Бейл, а Кристиано Роналдо и Карим Бензема не се запомниха с нищо в предни позиции.

Преди почивката домакините удържаха аванса си без особен проблем, но през второто полувреме Реал натисна.

Отбраната на Билбао обаче успяваше да се справи, а веднъж и стражът Ирайсос излезе, за да пресече добро центриране към Роналдо, после спаси и шут на Иско. Кристиано Роналдо поиска дузпа от съдията Ундиано Майенко в 72-ата минута, а в 83-ата минута Бейл можеше да вкара невероятен гол, след като прехвърли вратаря от 50 метра, но топката удари гредата.

След мача мадридчани все още са на върха в класирането с две точки пред Барселона, но най-вероятно ще загубят първото място утре по обяд, когато каталунците играят своя мач от кръга срещу Райо Валекано.