Лацио огорчи Интер и продължава да мечтае за титлата

Имобиле отново вкара, а Лацио измести Интер и продължава да мечтае за титлата Снимка: Getty Images
Имобиле отново вкара, а Лацио измести Интер и продължава да мечтае за титлата

Лацио удари Интер с 2:1 на "Олимпико" след пълен обрат в дербито между втория и третия в Серия А.

Римляните обърнаха развоя с попадения през второто полувреме и изместиха днешния си съперник от втората позиция, като останаха близо и до водача Ювентус.

Домакините започнаха по-напористо тази вечер, но Интер удържа първоначалния им натиск. Джони беше много близо до гола, но уцели гредата с далечен изстрел.

Постепенно играта се изравни и Стракоша трябваше да спасява удар на Лукаку.

В 44-ата минута Интер отново контраатакува. Кандрева отправи тежък изстрел, Стракоша не изби добре и топката попадна в Ашли Йънг, който от въздуха откри резултата с първия си гол за "нерадзурите".

Само няколко минути след подновяването на играта се стигна до недоразумение в защитата на Интер. Чиро Имобиле се готвеше да стреля в наказателното поле и Де Врай го препъпна в гръб. От отсъдената дузпа самият Имобиле отбеляза 26-ия си гол за сезона - 1:1.

Пълният обрат стана факт в 69-ата минута след един ъглов удар. Първо Брозович изчисти пред голлинията, но после топката попадна в Сергей Милинкович-Савич и през няколко играчи той стреля по земя и намери вратата - 2:1 за Лацио.

"Орлите" успяха да удържат финалния натиск на Интер, който доведе до гол на Лаутаро Мартинес, правилно незачетен заради засада.

В класирането Ювентус остава начело с 57 т. след победата си с 2:0 над Бреша по-рано днес.

Лацио следва шампионите плътно с 56 т., а Интер остава с 54.