Анчелоти стартира със смазващо 6:0 начело на Байерн

Байерн стартира с атомно 6:0 новия сезон в Бундеслигата
Първи кръг в Бундеслигата - първи хеттрик за Роберт Левандвоски
"Всичко е наред и както го искаме. Имахме надмощие по всички показатели от първата до последната минута. Играхме също така и добър футбол", сподели доволният Анчелоти след победата.

Роберт Левандовски вкара три гола за Байерн при победата с 6:0 над Вердер в дебюта на Карло Анчелоти.

Първата среща от новия сезон в Германия беше рецитал само на единия отбор от началото до края за удоволствие на 75 хиляди зрители на "Алианц Арена", а това е 12-а поредна победа за отбора от Мюнхен над този съперник.

Чаби Алонсо откри резултата в 9-ата минута с техничен удар от въздуха от 25 метра, а Левандовски заби първото си попадение 4 минути по-късно, наказвайки от близо Феликс Вийдвалд.

Байерн се нуждаеше само от 39 секунди след началото на второто полувреме за 3:0. Левандовски направи резултата класически, засичайки подаване на Томас Мюлер при бърза контраатака.

Филип Лам се разписа за 4:0 в 66-ата минута, а Франк Рибери покачи на 5:0 в 73-ата преди Лева да оформи хеттрика си от дузпа след още 4 минути.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите на тежкото земетресение, което сполетя Италия по-рано през тази седмица.