Първа победа за Лампард в голово шоу срещу Норич

Тами Ейбрахам вкара два гола, Мейсън Маунт добави един Снимка: Getty Images
Тами Ейбрахам вкара два гола, Мейсън Маунт добави един

Челси победи Норич с 3:2 в петголов шоу на „Керъл Роуд“ в първия двубой от третия кръг на новия сезон във Висшата лига.

Тами Ейбрахам откри резултата за гостите още в третата минута, но само още три по-късно Тод Кантуел изравни.

В 17-ата Мейсън Маунт, който в 90-ата минута напусна терена контузен, отново изведе „сините“ напред в резултата, а след точно половин час игра Теемо Пуки вкара дежурния си гол, който бе под номер пет за него от началото на кампанията.

Трите точки за тима на Франк Лампард подсигури Ейбрахам в 68-ата с втория си гол в срещата. Малко по-късно „канарчетата“ можеха да изравнят за трети път, но напречната греда помогна на Кепа.

Минути преди края на редовното време четвърто попадение на Челси бе отменено заради нарушение на резервата Оливие Жиру срещу Тим Крул.

Това е първа победа за Лампард във Висшата лига, след като започна със загуба с 0:4 от Манчестър Юнайтед и равенство 1:1 с Лестър. За Норич пък това е второ поражение след завръщането в елита след загубата от Ливърпул (1:4) и победата над Нюкасъл (3:1).