Англия пак се развихри, Санчо изригна в шоу с 8 гола

Джейдън Санчо вкара първите си два гола за Англия Снимка: Getty Images
Джейдън Санчо вкара първите си два гола за Англия

Лидерът в група А на европейските квалификации Англия постигна нова победа - атрактивно 5:3 над гостуващия Косово в Саутхемптън.

Така англичаните продължават с пълен актив от 4 победи в 4 мача в групата, където е и България.

Още в 37-ата секунда резултатът беше открит, но в полза на Косово. Валон Бериша се възползва от грешка на англичаните и изведе Косово напред.

"Трите лъва" обаче се ядосаха и разсипаха съперника с 5 гола още до края на полувремето. Първо се разписа Рахийм Стърлинг, после и Хари Кейн. Малко по-късно Войвода си отбеляза автогол след центриране отдясно, а впоследствие дойдоха минутите на Джейдън Санчо.

Футболистът на Борусия Дортмунд отбеляза първите си голове с националния екип в последните минути на полувремето, като и в двата случая асистира Стърлинг.

При 5:1 обаче Косово успя да върне два гола след почивката чрез Бериша и Ведат Муричи от дузпа.

В 65-ата минута Англия също получи възможност да изпълни дузпа, но Хари Кейн пропусна от бялата точка заради спасяване на вратаря.

В другия мач от нашата група Чехия победи Черна гора с 2:0 като гост.