Сенегал удари безидейна Полша

Сенегал постигна първата победа на африкански отбор на това първенство Снимка: Getty Images
Сенегал постигна първата победа на африкански отбор на това първенство

Сенегал победи Полша с 2:1 в първи мач за двата тима от последната група H на Световното първенство.

Африканският отбор заслужи успеха си с по-подредената си игра и заедно с Япония оглави групата. Поляците като цяло разочароваха и заедно с другия фаворит Колумбия се оказват притиснати до стената след първия кръг на груповата фаза.

Мачът вървеше равностойно и без никакви голови положения, докато не се стигна до 37-ата минута.

Тогава Идриса Гей получи твърде много пространство пред наказателното поле на Полша и отправи изстрел. Топката се отби в крака на Тиаго Чонек, а Шчезни нямаше как да реагира на рикошета - автогол и 1:0 за Сенегал.

След попадението поляците заиграха още по-припряно, а африканският състав започна да разиграва топката с повече самочувствие.

През втората част Полша излезе да обръща мача. В 51-ата минута Левандовски стреля опасно от фаул, но Н'Диайе спаси вратата си с плонж.

Малко по-късно Пишчек не успя да засече добре едно центриране, макар че беше сам в наказателното поле.

В 61-ата минута поляците допуснаха непростим втори гол и съвсем изпуснаха мача.

Криховяк направи хазартно връщане от центъра към своята врата без да види, че Мбайе Нианг се е завърнал в игра след получаване на медицинска помощ.

Беднарек се забави да играе с топката и Нианг я отне, изпревари излезлия Шчезни и безпроблемно покачи на 2:0 на празната врата.

В 86-ата минута Криховяк засече с глава центриране от свободен удар и намали на 1:2, а поляците запазиха надежди, че до края могат да стигнат до точката.

Те обаче не създадоха нищо сериозно пред вратата на Н'Диайе и си тръгнаха победени.