Шокиращ обрат изхвърли Тотнъм, резервите на Челси преодоляха Евертън

Уилиан вкара хубав гол за 2:0 в добавеното време и макар че Челси допусна попадение почти веднага след това, отборът продължава напред Снимка: Getty Images

Челси се класира на четвъртфинал за Купата на лигата след победа с 2:1 над Евертън на "Стамфорд Бридж".

Със състав почти изцяло от резервни футболисти, домакините преодоляха намиращия се в криза тим на "карамелите", макар през второто полувреме да имаха затруднения.

Антонио Рюдигер откри резултата с глава след корнер в 26-ата минута и така Челси поведе с 1:0. След почивката Евертън направи няколко пропуска и в 92-ата минута Уилиан отбеляза гола на успокоението за 2:0. В следващата атака Доминик Калвърт-Люин върна един гол за гостите, но за обрат вече нямаше време.

По същото време Тотнъм изненадващо се срина и отпадна от надпреварата след загуба с 2:3 от Уест Хем на "Уембли".

"Шпорите" поведоха с 2:0 през първото полувреме с голове на Муса Сисоко и Деле Али, но в 55-ата и 60-ата минута Андре Аю се разписа на два пъти за 2:2, а в 70-ата Анджело Огбона с глава след ъглов удар вкара трети гол за Уест Хем и поднесе сензацията.