Лестър спъна Юнайтед в 95-ата минута

Магуайър изсипва леден душ върху Юнайтед с късния си изравнителен гол Снимка: Getty Images
Магуайър изсипва леден душ върху Юнайтед с късния си изравнителен гол

Манчестър Юнайтед отново се спъна дни след отпадането от Бристъл за Купата на лигата.

Този път "червените дяволи" направиха 2:2 в гостуването на Лестър, допускайки изравнителен гол в самия край и така увеличиха изоставането си от първенеца Манчестър Сити.

Футболистите на Моуриньо започнаха добре мача и създадоха няколко положения, но 26-ата минута домакините откриха при контраатака. Рияд Марез намери Джейми Варди, който със своя гол номер 50 във Висшата лига изведе Лестър напред.

Пет минути преди края на полувремето Хуан Мата изравни с отлично насочен удар по земя. В 60-ата минута отново Мата блесна с технично изпълнение на пряк свободен удар в горния ляв ъгъл за 2:1 за Манчестър Юнайтед.

В 73-ата минута Даниел Амарти от домакините беше изгонен заради втори жълт картон, но с човек повече Юнайтед не успя да удържи победата.

В 95-ата минута Олбрайтън центрира на далечната греда и защитниците оставиха топката да стигне до Хари Магуайър, който я насочи покрай Де Хеа за 2:2.

Така Манчестър Юнайтед вече изостава на 13 т. от Манчестър Сити и шансовете за титлата изглеждат все по-илюзорни.