Пеп побесня заради ужасния терен на "Уембли"

Мачът не се игра при нормални условия.

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола изрази недоволството си от състоянието на терена на "Уембли" след победата с 1:0 над Тотнъм в дербито на десетия кръг на Висшата лига.

Ранен гол на Рияд Марез върна Сити на върха в класирането, но условията за игра бяха доста трудни.

Състоянието на настилката беше увредено, тъй като в предишните дни на арената се проведоха три изнесени мача от американската NFL.

"Това бяха ужасни условия за футбол. Надявам се в името на здравето на играчите този въпрос да бъде решен и да не се повтаря.

Постигнахме важна победа срещу силен съперник. Създадохме много положения и трябваше да вкараме повече голове, особено в първите 20 минути на второто полувреме, когато доминирахме. В големите мачове трябва да сме по-ефективни", коментира испанският специалист.