Сензация! Уил Григ изхвърли Сити от Купата на Англия, Гуардиола буйства

Гуардиола се нахвърли върху колегата си Пол Куук след червения картон на Делф в края на полувремето Снимка: Getty Images

Манчестър Сити няма да спечели всички възможни трофеи през този сезон, защото беше сензационно отстранен от Уигън за ФА Къп.

Третодивизионният тим спечели с 1:0 на свой терен с попадение на голмайстора Уил Григ и се класира на четвъртфиналите, където ще срещне Саутхемптън.

Макар че излезе с повечето си титуляри, Манчестър Сити изигра слаб мач - под нивото, поставено от отбора през този сезон. Домакините подходиха смело и създадоха едно-две положения преди почивката, а на другата врата силен изстрел на Серхио Агуеро беше спасен от Уолтън.

В последната секунда на първото полувреме дойде най-спорният момент.

Фабиан Делф направи нарушение с остър шпагат и играчите на Уигън, както и мениджърът Пол Куук, подхванаха съдиите с претенции бранителят да бъде изгонен. Първоначално реферът извади жълт картон, но впоследствие го замени с червен и директно изгони Делф, което предизвика гнева на Пеп Гуардиола.

Мениджърът на Сити влезе в конфликт с колегата си Куук, който продължи и в тунела след края на полувремето, а "гражданите" доиграха с човек по-малко.

През втората част Уигън продължи да се защитава храбро и дочака своя момент в 79-ата минута. Тогава фатална грешка направи Кайл Уокър, който остави една топка да мине под крака му. Уил Григ напредна с кълбото и с премерен удар покрай Браво откри резултата.

До края Сити не успя да стигне до изравнителен гол, който щеше да им донесе преиграване, въпреки тоталния натиск.

Така мечтата им за 4 купи през този сезон се изпари.