Арсенал е в най-лошата си форма от над 40 години

Арсенал е без победа в последните си девет мача във всички състезания Снимка: Getty Images
Арсенал е без победа в последните си девет мача във всички състезания

Арсенал се намира в най-лошата си форма от над 40 години след загубата с 1:2 от Брайтън в четвъртък вечер.

Сезонът на „артилеристите“ стана от лош по-лош, след като записаха първо домакинско поражение от началото на кампанията във Висшата лига.

Тимът на временния треньор Фреди Люнгберг изоставаха с 0:1 на почивката, Александре Лаказет отбеляза 100-тния си мач за Арсенал малко след почивката, но Нийл Мупе донесе победата на гостите 10 минути преди края.

Така Арсенал събра едва 19 точки след 15 кръга. „Топчиите“ са 10-и в класирането, на цели 10 пункта от Топ 4, което е най-слабият им старт на сезон от 1977 година насам.

Това беше втори мач за Люнгберг начело на тима след уволнението на Унай Емери. Бившият играч на Арсенал дебютира с равенство 2:2 като гост на Норич през уикенда, а „артилеристите“ са в серия от девет поредни мача във всички състезания.