Колумбия изпрати Полша вкъщи и запази надеждата жива

Фалкао не пропусна да се разпише, а тичащият зад него Хамес показа колко е важен за отбора на Колумбия с двете си асистенции Снимка: Getty Images

Колумбия отнесе Полша с 3:0 в двубой от последната група H на Световното първенство.

Категоричният успех не само изхвърли Полша от турнира, но и даде нова надежда на колумбийците за излизане от групата.

"Дружина полска" опита да покаже агресия в началото, но скоро мачът стана съвсем равностоен и голови ситуации липсваха.

Във втората половина на полувремето Колумбия постепенно наложи превес и в 40-ата минута успя да открие. Южноамериканците комбинираха добре и Хамес Родригес центрира меко в наказателното поле, където поляците се бяха подредили зле пред Шчезни.

Йери Мина скочи най-високо и с глава от няколко метра откри резултата - 1:0.

В 58-ата минута Роберт Левандовски успя да укроти една трудна дълга топка и да нанесе удар с левия крак, но Оспина беше излязъл добре и спаси.

Поляците не показаха особени идеи как да обърнат мача и в 70-ата минута получиха фатален удар. Радамел Фалкао овладя извеждащ пас и останал сам срещу Шчезни, стреля технично с външен фалц за 2:0.

В 75-ата минута колумбийците довършиха противника с идеална контраатака, при която Хамес пусна един от своите маркови пасове, а Хуан Куадрадо надбяга защитата и завърши покрай Шчезни за 3:0.

В 81-ата минута Криховяк стреля от упор след едно изпълнение на корнер, но Оспина направи ново спасяване.

В групата водят Япония и Сенегал с по 4 т. и еднаква голова разлика, а Колумбия е веднага след тях с 3. В последния кръг колумбийците ще се изправят срещу Сенегал в мач, който ще реши всичко и за двата тима.