Изводите за Барса след 4:0 срещу Наполи и първия гол на Гризман

Барселона даде повод на феновете си за оптимизъм преди началото на сезона.

Антоан Гризман откри головата си сметка за Барселона, разписвайки се при впечатляващата победа с 4:0 над Наполи във втората от двете контроли помежду им. Каталунците вкараха всичките си попадения в рамките на 16 минути след почивката. За две от тях обаче останаха съмнения за засади.

Гризман си партнираше в атаката на Барса с Усман Дембеле и Луис Суарес. И тримата успяха да отбележат, а уругваецът го направи два пъти.

Преди няколко дни двата отбора се срещнаха в Маями и Барселона се наложи с 2:1. Тази нощ отборът на Ернесто Валверде обаче беше много по-убедителен и даде надежда на своите фенове за успешна кампания. А ето и три извода след проверката с тима на Карло Анчелоти.

1. Барселона ще започне новия сезон с отлично самочувствие

След като започна летните контроли със загуба 1:2 от Челси, Барселона се стабилизира и спечели следващите си четири проверки с голова разлика 10:2. Второто полувреме срещу Наполи бе без съмнение най-добрата продукция на каталунците през предсезонните проверки. Испанският шампион наложи непосилно темпо и италианците не само че не успяха да създадат някакви по-сериозни положения, а трудно се добираха до топката. 4:0 (въпреки двата съмнителни гола) беше илюстрация на тоталната доминация на "блаугранас", чиято халфова линия бе забележителна. И всичко това без Лионел Меси!

2. Суперзвездата започва надпревара с времето, за да е на линия за първия сблъсък с Атлетик Билбао

Срещу Наполи Барселона бе достатъчно впечатляващ и без Меси, но е ясно на всички, че тимът е много зависим от талисмана си. До първия мач с Атлетик Билбао остават само пет дни, а Лео води битка с времето да е на линия за сблъсъка с коравите баски. Меси получи по-дълга почивка заради участието си в турнира Копа Америка и се контузи още в първата си тренировка, което го извади от плановете за американското турне. Меси получи травма в прасеца на десния крак и прогнозите за неговото възстановяване са 50:50.

3. Луис Суарес отново демонстрира колко е важен за Барселона

Все по-често се чуват мнения, че Луис Суарес вече не е футболистът, който познаваме от последния му сезон в Ливърпул и от последвалите на "Камп Ноу". Уругваецът обаче демонстрира по време на лятната подготовка колко важен е за каталунците. Срещу Наполи започна като основен нападател на тима и през второто полувреме представянето му бе забележително. След пристигането на Гризман се заговори, че Суарес трябва да бъде оставен на пейката, но всеки, който е гледал мача с Наполи, е разбрал, че това би била огромна грешка.