Ювентус надви градския съперник и е на полуфинал за Купата на Италия

Голът на Манджукич беше спорен, но Юве заслужено победи и продължава защитата на Купата на Италия Снимка: Getty Images

Ювентус е на полуфинал за Купата на Италия след заслужена домакинска победа с 2:0 над градския съперник Торино.

Макар че вторият гол на Юве беше спорен, домакините бяха по-добри в целия мач и можеха да спечелят и доста по-убедително.

В 15-ата минута "бианконерите" откриха резултата. След карамбол пред наказателното поле топката попадна на левия крак на Дъглас Коща, който мигновено стреля от въздуха и вкара много красиво в горния ляв ъгъл за 1:0.

Торино отговори с греда на Нианг и опасен удар на Ринкон минута по-късно, който обаче беше спасен от Шчесни. Последваха пропуски за Ювентус от страна на Дибала и Манджукич преди да дойде голът на успокоението.

В 67-ата минута Манджукич се оказа сам срещу вратаря след рикошет и без проблеми го преодоля за 2:0. Играчите на Торино поискаха попадението да бъде отменено заради нарушение на Сами Кедира при атаката, но след консултация с видеоповторение реферът призна гола.

Така "Старата госпожа" ще срещне Аталанта на полуфинала в турнира, а двата двубоя са на 31 януари и 28 февруари.

В другите полуфинални сблъсъци ще се срещнат Милан и Лацио.