Борусия профука три гола аванс, Байерн се възползва

Гнабри отбеляза третия гол за Байерн, който съвсем сломи Шалке. Шампионите доближават Борусия и вече са на 5 т. зад временния лидер Снимка: Getty Images

Преднината на лидера в Бундеслигата Борусия Дортмунд пред втория Байерн Мюнхен намаля на 5 т.

Днес "жълто-черните" допуснаха страшна издънка в своя мач от кръга срещу Хофенхайм и завършиха 3:3, макар че водеха с 3:0 до 75-ата минута.

По-късно Байерн се възползва и удари Шалке с 3:1 у дома, за да поведе и с 3 т. на третия в класирането Борусия Мьонхенгладбах.

На "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд Борусия си спечели солидна преднина с попадения на Джейдън Санчо, Марио Гьотце и Рафаел Герейро.

После резервата Пако Алкасер направи пропуск, а на другата врата Белфодил върна един гол за Хофенхайм след грешка на Диало.

В 83-ата минута Кадержабек направи 2:3 с глава, а в 87-ата Белфодил също с глава вкара втория си гол в мача и шокира 80-те хиляди зрители на стадиона.

На "Алианц Арена" Байерн надигра Шалке и поведе с автогол в 12-ата минута.

Тогава Брума отбеляза във вратата си в опит да изпревари Левандовски. Гостите изравниха в 25-ата минута след контраатака и попадение на Ахмед Кутуджу, но само две минути по-късно Роберт Левандовски завърши сам срещу вратаря за 2:1.

Шалке стигна до греда чрез Брума и скоро получи трети гол, който реши мача. Серж Гнабри се възползва от ефектна асистенция на Левандовски и оформи крайния резултат.