Урагана Кейн не се спира пред нищо

Хари Кейн заби нови два гола за Тотнъм Снимка: Getty Images
Хари Кейн заби нови два гола за Тотнъм

Хари Кейн няма спирка. 24-годишният нападател на Тотнъм наниза нови два гола при победата на Тотнъм с 4:0 като гост на Хъдърсфийлд в първи мач от седмия кръг на Висшата лига.

„Шпорите” смазаха противника в рамките на по-малко от 25 минути.

Хари Кейн откри резултата в деветата минута. Бен Дейвид удвои аванса на седем по-късно, а в 23-тата Кейн отбеляза попадение в мача. И трите гола за Тотнъм паднаха след груби грешни в отбраната на домакините.

Крайното 4:0 оформи резервата Муса Сисоко в добавеното време на срещата, вкарвайки първия си гол, откакто премина в Тотнъм миналото лято.

Играчите на Хъдърсфийлд бяха изключително разсеяни през първото полувреме и можеха да губят и с двойно по-голям резултат, но веднъж гредата и няколко пропуска на гостите ги спасиха от унижение.

Победата изкачи Тотнъм временно на третата позиция с 14 точки, на две зад лидерите Сити и Юнайтед и на една пред Челси, който по-късно днес приема Манчестър Сити в дербито на кръга.

Хъдърсфийлд пък се смъкна до 11-ото място, като има девет точки.