Барса разкъса Алавес на "Камп Ноу"

Барса разкъса Алавес на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images

Барселона записа безпроблемна победа с 4:1 над гостуващия Алавес в среща от 18-ия кръг на Ла Лига.

Антоан Гризман откри резултата в 14-ата минута, а в края на първото полувреме Артуро Видал удвои аванса на "блаугранас". В 56-ата минута Пере Понс върна интригата, но красиво попадение на Лионел Меси успокои "Камп Ноу", а точка на спора сложи Луис Суарес от дузпа. Уругваецът записа и асистенции за попаденията на Гризман и Видал.

В първия кръг след Нова година Барселона ще излезе срещу градския си съперник Еспаньол, който е в зоната на изпадащите.

Каталунците излязоха еднолично начело в класирането с три точки пред Реал, който утре приема Атлетик Билбао.