8 невероятни футболисти, които не спечелиха абсолютно нищо в кариерата си

Те бяха уникални на терена, но така и не спечелиха нищо! Лош късмет, обстоятелства или лоялност към един конкретен отбор - тук си припомняме какво попречи на тези футболисти да вдигнат трофей Снимка: Getty Images
Антонио Ди Натале

Един голям нападател, който сравнително късно достигна пълния си потенциал и заради лоялността си към Удинезе така и не заигра в топ отбор. Въпреки това, Ди Натале е двукратен голмайстор на Серия "А" и играч на годината в Италия за 2010 г. С Удинезе така и не успя да достигне някакъв финал и да се доближи до трофей, но с италианския национален отбор стигна финала на Евро 2012 и игра през второто полувреме при загубата с 0:4 от Испания. Снимка: Getty Images

Илдирай Бащюрк

Атрактивен и техничен плеймейкър, който беше част от големия отбор на Байер Леверкузен, доближил се на крачка от шокиращ требъл през сезон 2001/2002 - за да остане накрая с празни ръце. През същото лято Бащюрк игра за Турция на Световното първенство и стигна полуфинал, където беше елиминиран от Бразилия. Все пак турците спечелиха третото място, а Бащюрк може да се похвали с медал от Мондиал. Снимка: Getty Images

Мат льо Тисие

Уникален случай на невероятен талант, способен на феноменални изпълнения и вкарал поредица от голове, оставили зрителите със зяпнала уста. Самородният гений с наднормено тегло така и не изневери на Саутхемптън през кариерата си, заради което прекарваше сезоните си в средата на таблицата, далеч от каквито и да е медали. Най-близо до трофей Льо Тисие беше през 1992-а, когато загуби финала на вече несъществуващата Купа на пълноправните членове (Full Members' Cup).
Бернд Шнайдер

Още един основен играч от онзи отбор на Байер Леверкузен, който беше близо до требъл през 2002 г. Казваха му Белия бразилец и имаше основна роля за достигането на Байер до финала на Шампионската лига - тъй като беше номер 1 по асистенции в турнира. С националния отбор на Германия разочарованията му продължиха със загубен финал на Мондиала през същата 2002 г. (0:2 от Бразилия) и трето място 4 г. по-късно на домакинското Световно първенство. Ако наистина беше бразилец, Шнайдер щеше да спечели доста повече.
Джърмейн Дефо

Всъщност Дефо е все още действащ футболист, но освен ако Рейнджърс не направи нещо сензационно в Шотландия или той не грабне късен трофей в кариерата си в някой отбор от далечни земи (например в Китай), нападателят ще си остане с празни ръце. Иначе става въпрос за безпощаден нападател, един от водещите реализатори във Висшата лига, който обаче има всичко на всичко един загубен финал за Къмюнити Шийлд. През 2008 г. Дефо напусна Тотнъм седмица преди отборът да спечели Купата на лигата. После нямаше право да играе за новия си отбор Портсмът за ФА Къп, а "южняците" в крайна сметка спечелиха турнира.
Лейтън Бейнс

В един момент беше най-добрият ляв бек в английския футбол и впечатляваше с включванията си в атака, с точните си фалцови центрирания и страхотно изпълняваните статични положения. Манчестър Юнайтед проявяваше интерес към него, но той остана верен на Евертън, където играе и до днес. Бейнс загуби финал за ФА Къп преди 10 г., а по-рано с Уигън има втори места в Чемпиъншип и за Купата на лигата.
Стан Колимор

Не беше лесно да играеш срещу нападателя в най-добрите му години. Той се представи солидно за Нотингам Форест и Ливърпул, но така и не оползотвори големия си потенциал. Изигра само три мача за Англия, а някои проблеми и скандали извън терена никак не му помогнаха. През 1996 г. Ливърпул с Колимор в състава загуби финала за ФА Къп от Манчестър Юнайтед с 0:1. Нападателят беше и част от Лестър, когато "лисиците" спечелиха Купата на лигата през 2000 г., но тогава нямаше право да участва в турнира.
Клайв Алън

Нападателят обиколи доста английски отбори през 80-те и 90-те, включително Кристъл Палас, Куинс Парк Рейнджърс, Тотнъм, Манчестър Сити и Челси. Беше агонизиращо близо до спечелване на Купата на Англия, и то на два пъти. Първо през 1982 г. загуби финала с КПР от Тотнъм след преиграване. Пет години по-късно отбеляза 49 гола за Тотнъм, но "шпорите" завършиха трети в първенството, отстъпиха от врага Арсенал на полуфинал за Купата на лигата и загубиха финала за ФА Къп от Ковънтри в продълженията - макар че бяха повели в резултата с ранен гол на Алън. Снимка: Getty Images
Клайв Алън

Някои играчи със сигурност са във футбола заради парите, други просто заради любовта към играта, а трети - за да печелят и да се покрият със слава.

Повечето футболисти сочат като най-паметни моменти в кариерата си именно вдигането на титлите. Усещането отборът ти да е номер 1 и да спечелиш трофей след изтощителен, но успешен сезон, е мечтаният връх на твоя футболен път.

Историята обаче помни някои изключителни играчи, които така и не изпитаха това усещане.

Беше удоволствие да ги гледаш на терена и те са обичани от феновете, защото им осигуриха незабравими моменти - но така и не успяха да извоюват трофей и да се порадват на някое първо място нито за клубните си отбори, нито за националните, на каквото и да е ниво.

В галерията може да видите осем от най-добрите, които нямат нито един отборен златен медал в своята кариера, макар да не им липсват индивидуални отличия и всеобщо признание.