Родригес отново е герой, Швейцария е на Мондиал 2018!

Родригес отново е герой, Швейцария е на Мондиал 2018! Снимка: Getty Images

Швейцария и Северна Ирландия не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 в баража реванш и след победата с 1:0 в първия мач швейцарците си осигуриха място на Мондиал 2018.

След като отбеляза победното попадение от дузпа в първата среща, Рикардо Родригес отново се превърна в герой за своя отбор, след като в първата минута от добавеното време изчисти удар с глава на Джони Еванс от голлинията.

Двубоят се игра на напълно разкаляния от дъжда и влагата „Сейнт Якоб” в Базел, като това бе и една от причините да не видим попадения. За сметка на това, се нагледахме на пропуски.

И двата отбора имаха своите шансове през първата част, но през второто полувреме пропуските пред двете врати наистина заваляха.

Малко след почивката опасен удар на Уошингтън с глава мина покрай вратата. Домакините бяха поставени под сериозен натиск, но след средата на полувремето се отърсиха и заиграха по-добре.

В края „кръстоносците” можеха отново да постигнат минимална победа, но пропуски на Сеферович и влезлия като резерва Бреел Емболо лишиха домакините от победата.

За което за малко и да съжаляват. В добавеното време едно центриране кацна на главата на Джони Еванс, той стреля, но буквално от голлинията Рикардо Родригес изчисти и не позволи на мача да влезе в продължения.

Така Швейцария се класира на световно първенство за 11-и път в своята история.