Непримирима Барса взе само точка от Бетис

Барселона стигна до само 1:1 срещу Бетис в мач с куп пропуски Снимка: Getty Images
Барселона стигна до само 1:1 срещу Бетис в мач с куп пропуски

Барселона стигна до точка при гостуването си на Бетис.

Двубоят завърши 1:1, а изравнителното попадение за каталунците падна в заключителните секунди. Мачът ще се запомни с огромните пропуски, които допуснаха и двата отбора.

Парадът на пропуските започна още в шестата минута, когато Суарес не успя да прати топката в мрежата. Последва такъв и пред другата врата, след като Кастро не успя да преодолее Тер Щеген, останал сам срещу него.

Стражът на Барса се наложи да прави още няколко спасявания до края на полувремето, за да задържи резултата 0:0 на почивката.

През втората част каталунците отново държаха повече топката, но по-опасните положения бяха точно пред тяхната врата. В 70-ата минута удар от около 20 метра на Кабайос срещна напречната греда, а четири по-късно Кастро с глава нацели страничния стълб.

Все пак, в 75-ата домакините поведоха, след като Тер Щеген не се справи добре с едно центриране от корнер и Алекс Алгерия отблизо откри резултата.

Последва силен натиск на Барса. В рамките на няколко секунди Манди на два пъти вади топката от голлинията, като секунди след гола на Бетис каталунците трябваше да изравнят, след като кълбото премина доволно голлинията, но съдиите не зачетоха попадението.

Изглеждаше, че тимът на Луис Енрике ще си тръгне победен от „Бенито Вийямарин”.

Но в последните секунди на редовното време една магическа комбинация между Меси и Суарес изведе уругваеца сам срещу стража на домакините и за нападателя на Барса няма нищо по-лесно от това.

Суарес не пропусна и изравни за 1:1, донасяйки точката на каталунците.

Така Барселона изравни Севиля на втората позиция с 42 точки, като има по-добра голова разлика, но вече и мач повече. Лидер остава Реал, с точка пред двата тима, но с мач по-малко от Севиля и вече с два по-малко от Барселона.