3:0 и трето място за Холандия

Холандците позират за обща снимка, след като спечелиха третото място на световното първенство в Бразилия
Ван Гаал и Блатер по време на награждаването
Ван Перси беше безпощаден при дузпата
Бразилия пусна 3 гола в последния си мач на турнира
Домакините завършиха с 13 допуснати гола този турнир
Неймар нямаше сили да гледа безпомощната игра на съотборниците си

Холандия надигра категорично Бразилия в мача на големите губещи в решителната фаза на световното първенство и спечели 3:0 сблъсъка за третото място на финала.

Домакините на световните финали завършиха с две поредни загуби и 13 допуснати гола, а холандците стигнаха до третото място без загуба в редовното време, а Луис ван Гаал влезе в историята като първия селекционер, използвал всичките си играчи в хода на турнира.

Холандия спечели мача, а и третото място с гол от дузпа на Робин ван Перси в третата минута, след това Дейли Блинд вкара за 2:0 в 17 минута, а последното попадение падна в продължението - Вайналдум оформи крайното 3:0.

Бразилците има за какво да съжаляват, особено с оглед на факта, че играха много по-активно през второто полувреме, когато съдията не свири дузпи за нарушение срещу Оскар, а вместо това му даде жълт картон за симулация. От друга страна, повторенията показаха, че претенциите на Бразилия за дузпа за игра с ръка на Рон Влаар са необосновани и това решение на алжирският съдия Хаймуди се оказа правилно.

Реферът спести и червен картон на Тиаго Силва, който събори откъсващия се към вратата Ариен Робен. Дузпа за Холандия, вкарана от Ван Перси, но Силва се размина с изгонването.

Другият неприятен рекорд за Бразилия, освен този за 13-те допуснати гола, се оказа изравняване на постижение от 1978 година - тогава и сега южноамериканците записаха два поредни мача без да вкарат гол. За Бразилия това се оказаха двете най-важни срещи на турнира - полуфиналът и мачът за третото място.

Двата отбора получиха медалите си след мача от Сеп Блатер, който позира с играчите за обща снимка, а феновете на стадиона останаха неприятно изненадани от нежеланието на бразилците да останат на терена след втората поредна загуба, която допуснаха. Местните коментатори нарекоха представянето на селекцията на Луиш Фелипе Сколари „безпомощно и безидейно". Което означава, че тежкият период за селекционера и провалилия се у дома тим тепърва започва.

Много бразилски медии критикуваха Големия Фил за избора му на играчи и стратегията, която той прилага в мачовете на световните финали, а той не успя да им отговори подобаващо, тъй като тимът му се провали, а от него се очакваше да се бори за световната титла.