Санчес и огромен късмет не стигнаха на Арсенал в рекордния мач на Венгер

Арсенал изпрати 2017 година с равенство Снимка: Getty Images
Арсенал изпрати 2017 година с равенство

Арсен Венгер не успя да ознаменува рекордния си 811-и мач с победа, като Арсенал стигна до само 1:1 при гостуването си на Уест Бромич Албиън.

68-годишният френски специалист изпревари по мачове във Висшата лига великия сър Алекс Фъргюсън, но едва ли ще иска да си спомня за начина, по който го направи.

„Артилеристите“ бяха по-добрият отбор и успяха да поведат в резултата в 83-тата минута, благодарение на голяма доза късмет и удар на Алексис Санчес от пряк свободен удар, но Джей Родригес от дузпа донесе точката за УБА.

След скучно първо полувреме, дойде време и за головете. Арсенал можеше да излезе напред след точно час игра, но удар на Александре Лаказет, който мина през краката на бранител, бе отразен с крак от Фостър.

„Артилеристите“ продължаваха да натискат, но така и не успяваха да намерят път към вратата на домакините. До 83-тата минута. Тогава Алексис Санчес сам си изработи фаул в дъгата пред наказателното поле, след което и вкара за 1:0, благодарение на рикошет в разкъсаната стена. Впоследствие голът бе записан като автогол на Джеймс Маклейн.

Само шест минути по-късно обаче Уест Бромич изравни. Майк Дийн отсъди дузпа за игра с ръка на Калъм Чеймбърс и Джей Родригес не сбърка при удара си от бялата точка.

Точката означава, че Арсенал завършва 2017 година на петата позиция с 38 точки, на три от четвъртия Ливърпул. УБА пък вече не е на дъното, но продължава да е в зоната на изпадащите на 19-ата позиция с 16 точки и само по-добра голова разлика от последния Суонзи.