Измъчена победа за Гуардиола и Сити на старта

Гуардиола беше доста емоционален на скамейката по време на мача и често недоволстваше от решенията на своите футболисти Снимка: Getty Images

Манчестър Сити започна измъчено, но успешно сезона в Премиършип. Под ръководството на новия треньор Пеп Гуардиола „гражданите" надделяха над Съндърланд с 2:1 като домакини, а победата им дойде след автогол в 87-ата минута.

В титулярния състав Гуардиола беше избрал единствено Нолито и Джон Стоунс от новите попълнения. Яя Туре не попадна в групата, а английският национален вратар Джо Харт беше оставен на резервната скамейка за сметка на Уили Кабайеро.

На терена футболистите на Сити сменяха в движение няколко схеми на игра, владееха и разиграваха топката през 70% от времето, но не създадоха кой знае колко положения в мача. Срещата обаче започна ударно за тях и те откриха резултата още в 4-ата минута. Стърлинг нахлу в наказателното поле от десния фланг, смени рязко посоката и беше спънат - дузпа, която Серхио Агуеро превърна в гол.

В 60-ата минута отново Агуеро имаше шанс след нова атака, създадена от пробив на Стърлинг, но аржентинецът не успя да уцели вратата. В 68-ата минута Кевин Де Бройне стреля много опасно от пряк свободен удар, но Вито Маноне беше подготвен и спаси.

Съндърланд изчака търпеливо и в 71-ата минута нанесе своя удар. Джак Родуел намери Джърмейн Дефо в отлична позиция само срещу вратаря и нападателят показа класата си, за да изравни резултата.

При 1:1 20 минути преди края Сити тръгна масирано в атака. Макар че не успя да създаде много положения, отборът стигна до победата три минути преди края на редовното време - и то след нещастен автогол на влезлия като резерва Пади Макнеър при центриране отдясно и фатален рикошет.

В 90-ата минута друга резерва, Ихеаначо, изпусна чист гол, тъй като реши да стреля, а не да подаде на самотния пред опразнената врата Фабиан Делф. Все пак мачът приключи с успешно 2:1 са Сити и първи три точки в актива на отбора за новия сезон.