Алърдайс дебютира начело на Англия с драматична победа

Макар и трудно, Алърдайс започна с победа на горещия пост

Сам Алърдайс дебютира успешно като селекционер на Англия след победа с 1:0 срещу Словакия.

При гостуването си в Търнава "трите лъва" стигнаха до победния гол на Адам Лалана в последните секунди на мача и записаха три точки в група F от квалификациите за Мондиал 2018.

През първото полувреме двата отбора играха предпазливо и не стигнаха до много положения, а по-активни през цялото време бяха гостите. Капитанът на Словакия Шкъртел нокаутира Хари Кейн с удар в лицето, за което получи само жълт картон, впоследствие Англия стигна до едно по-опасно положение, в което Стърлинг стреля опасно, но встрани от вратата.

В 57-ата минута Шкъртел получи втори жълт картон за нарушение отново срещу Кейн и така словаците играха с човек по-малко до края на мача. Англия натисна и беше близо до гола в 75-ата минута, когато Лалана стреля с левия крак и уцели гредата.

В самия край на редовното време Уолкът вкара топката във вратата, но голът му беше отменен заради несъществуваща засада - той наистина беше зад защитата, но топката му беше подадена от играч на словаците.

Английската обсада продължи до последно и Словакия рухна в 95-ата минута (макар съдията да беше дал само 4 минути продължение). Тогава Дани Роуз центрира от фланга, топката беше избита и попадна в Адам Лалана, а той с удар между краката на вратаря Козачик вкара победния гол за Англия.

В другия мач от групата Литва и Словения завършиха 2:2.