18-годишен измъкна Барса

С гол на бразилския тийнейджър Витор Роке Барселона победи Осасуна с 1:0 у дома в двубой от 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

Успехът идва само няколко дни след шокиращото 3:5 срещу Виляреал и съобщението на Шави Ернандес, че след края на сезона напуска треньорския пост.

През септември Барса се наложи при визитата си на "Ел Садар" с 2:1, а наскоро надви Осасуна и на полуфиналите за Суперкупата на Испания в Рияд.

В сряда каталунците отново записаха успех над памплонци, но той не дойде никак лесно.

В 62-ата минута Ламин Ямал центрира опасно, но Гюндоган и Левандовски се разминаха с топката. Веднага след тази ситуация Шави реши да замени появилия се като резерва Фермин Лопес с новото попълнение Витор Роке.

Бразилецът имаше нужда само от 30 секунди на терена, за да отбележи първия си гол в испанския футбол. Младокът се възползва от изящно центриране с външен фалц на Кансело и изпревари Айтор, за да стреля безпощадно с глава.

В 67-ата минута Унай Гарсия остави Осасуна с човек по-малко, след като си изкара втори жълт картон за нарушение в средата на терена, което още повече утежни положението на гостите.